Kontener sanitarny z aneksem kuchennym. Jakie ma zastosowanie?
Data publikacji 22 września, 2020Kontener sanitarny z aneksem kuchennym stanowi dla użytkowników podstawowe zaplecze socjalne. To doskonała alternatywa dla klasycznego budownictwa. Zobacz, jakie ma zastosowania, funkcje i zalety.
Kontener z zapleczem sanitarnym i kuchnią
Kontener tego typu charakteryzuje się modułową, stalową, wytrzymałą konstrukcją o wymiarach 2435x6055mm.Jego wnętrze podzielone jest na 6 pomieszczeń: umywalnię i kuchnię, przedsionek, przedpokój i dwie toalety. Dzięki temu jest w pełni funkcjonalnym zapleczem socjalnym. Co więcej, producenci kontenerów mogą stworzyć kontener sanitarny z aneksem kuchennym w niestandardowych wymiarach, odpowiadających na potrzeby klienta.
Zastosowanie i zalety kontenerów sanitarnych z aneksem kuchennym
Kontener kuchenny z aneksem sanitarnym sprawdza się w miejscach, gdzie niemożliwe jest postawienie klasycznego, murowanego budynku sanitarnego albo jest to po prostu nieopłacalne.
Do głównych zalet takich obiektów zaliczamy:
- kompleksowość – łącząc kuchnię z aneksem sanitarnymi, możemy odpowiedzieć na socjalne potrzeby użytkowników,
- mobilność – kontener można postawić w każdym miejscu i przenieść w dowolnej chwili. Po podłączeniu do zbiornika na fekalia i zasilania energetycznego staje się samodzielnym obiektem, niezależnym od sieci kanalizacyjnej i źródła prądu,
- solidną konstrukcję – kontenery posiadają wzmacnianą podłogę, które pozwala na usadowienie ich na wymagającym, nierównym terenie,
- cenę – jest bardzo atrakcyjna i zdecydowanie niższa w porównaniu z kosztami klasycznego budownictwa.
Wyposażenie kontenerów sanitarno-kuchennych
Wybierając odpowiedni kontener sanitarno-kuchenny należy wziąć pod uwagę to, czy jest w pełni wyposażony i od razu gotowy do spełniania swojej funkcji bycia podstawowym zapleczem socjalnym.
Przykładowo polska marka G-con oferuje kontenery wyposażone w:
- podłączenie do zasilania energetycznego o mocy 400V/32A – odpowiada za dostęp do prądu elektrycznego, oświetlenia i ogrzewania,
- lampy o mocy 2x35W,
- jeden grzejnik o mocy 2kW i dwa grzejniki o mocy 1kW,
- podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej
Ich wnętrze jest oświetlone przez niewielkie okna, a w poszczególnych pomieszczeniach znajdziemy:
- 2 miski sedesowe,
- 2 umywalki,
- pisuar,
- kuchenkę,
- zlewozmywak.
Co więcej, na życzenie klienta może zostać zamontowana klimatyzacja i wentylacja.
Jak widzisz, kontenery sanitarne z kuchnią mogą być pełnoprawną alternatywą dla klasycznego budownictwa. Tworzy błyskawicznie zaplecze socjalne wszędzie tam, gdzie nie jest ono dostępne.